Imprezowy koniec sezonu

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
http://narty-austria.org/imprezowy-koniec-sezonu/
Twitter
Instagram

Koniec sezonu w austriackich Alpach to imprezowy czas. Prawie każda stacja przygotowuje wiele atrakcji dla swoich gości, ale szczególnie długo i szczególnie rozrywkowo świętowany jest koniec zimy na stacjach lodowcowych. Zobaczcie nasz przegląd najciekawszych imprez organizowanych na przełomie kwietnia i maja.

koniec sezonu Ischgl
Mocne uderzenie na koniec sezonu w Ischgl – koncert grupy Muse

Na stronach poszczególnych regionów narciarskich już więcej zapowiedzi nowych inwestycji na przyszły sezon, niż wiadomości z obecnego.. Ano, mamy już początek kwietnia, i, chociaż w wielu miejscach jeszcze poszusujemy swobodnie, koniec sezonu nieuchronnie się zbliża. Są jednak stacje lodowcowe, na których wiosna to najpiękniejszy czas na szusowanie i najbardziej rozrywkowy czas na zabawę. Właściwie nie ma tygodnia, żeby w kilku ośrodkach nie odbywały się jakieś zawody, koncerty, testy nart, degustacje i inne imprezy, nie sposób się więc nudzić.

W długi weekend majowy, a dokładnie 30 kwietnia, na lodowcu Kitzsteinhorn odbędą się trzeci Volcom Banked Slalom. Organizatorzy zapraszają wszystkich do uczestnictwa, nagrody można zdobyć w najróżniejszych kategoriach: Open, Girls, Powyżej 40, itp. Dla wszystkich zawodników całodzienny karnet na ten dzień ma kosztować tylko 10 EUR, przewidziano również atrakcje kulinarne i degustacje piwa. Dzień pełen atrakcji zakończy impreza w zamku Kaprun z koncertami i całonocną dyskoteką.

Dzień później, czyli 1 maja, na lodowcu Pitztaler Gletscher odbędą się międzynarodowe zawody w slalomie gigancie, organizowane na zakończenie sezonu przez miejscowy klub narciarski już po raz 33. Natomiast w połowie kwietnia, dokładnie w dniach 15-16 kwietnia, w Pitztalu będzie można wziąć udział w degustacjach wina, szampana i lokalnych przysmaków – na najwyższym poziomie. Dosłownie, ponieważ będą się one odbywać w najwyżej położonej kawiarni w Austrii (3440 m n.p.m.). W sąsiednim Kaunertalu tydzień później (23 kwietnia) będzie można natomiast potestować sprzęt narciarski wiodących marek (Head, Fischer, Atomic, Rossignol i inni). Koniec sezonu w Kaunertalu to weekend 28 – 29 maja, z pożegnalnym grillem i imprezą na świeżym powietrzu. Na razie mają tam blisko 3 metry śniegu…

Na lodowcu Tuxer, położonym w dolinie Zillertal, na nartach można jeździć cały rok, więc oficjalnego końca sezonu nikt nie organizuje. Co nie zmienia faktu, że tu również co tydzień dzieje się coś ciekawego: można zgłębić tajniki sztucznego naśnieżania, przejechać się ratrakiem, zobaczyć wschód słońca przy śniadaniu na wysokości ponad 3000 m n.p.m, wziąć udział w szkoleniach lawinowych i warsztatach fotograficznych. Najwięcej atrakcji przewidziano na nasz długi weekend majowy: w dniach 29.04 – 04.05 odbędzie się w Hintertux XXI Polish Pow(d)er Week, podczas którego będzie można wziąć udział w zawodach, testach nart, skiguidingu, różnych konkursach i zabawach. Wieczorami organizatorzy zapraszają na wieczorne imprezy z polską muzyką i polskim piwem.

W Sölden imprezy wiosenne trwają cały kwiecień, ale szczególnie warto zwrócić uwagę na dwudniowy cykl koncertów gwiazd muzyki elektronicznej, Electric Mountain Festival, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia. Do zakończenia sezonu, planowanego na 24 kwietnia, będzie można wziąć udział także w licznych degustacjach, skiturach z przewodnikiem, kuligach, zawodach, koncertach i karaoke.

Najmocniejszy akcent na koniec sezonu tradycyjnie postawi Ischgl, który co roku ściąga największe gwiazdy światowej muzyki na finałowy koncert.Robbie Williams, Alicia Keys, Roxette czy James Blunt. W tym roku 30 kwietnia na scenie na wysokości 2300 m n.p.m. odbędzie się koncert gigantów brytyjskiego rocka – na żywo wystąpi grupa Muse. Wstęp wolny w ramach karnetu narciarskiego – jednodniowy karnet na ten właśnie dzień ma kosztować 95 euro. Organizatorzy zapowiadają znakomite warunki śniegowe aż do maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *