10 najpiękniejszych widoków w austriackich Alpach

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
http://narty-austria.org/10-najpiekniejszych-widokow-w-austriackich-alpach/
Twitter
Instagram

10 punktów widokowych w austriackich Alpach, z których roztaczają się najpiękniejsze górskie panoramy.

To wszystkie te miejsca, gdzie wysiadając na górnej stacji kolejki wydajemy z siebie głośne „ŁAŁ” i z trudem domykamy usta. Takich miejsc jest w austriackich Alpach naprawdę sporo, wybraliśmy dla Was te naszym zdaniem najpiękniejsze i łatwo osiągalne podczas narciarskich eskapad. Nasz wybór jest w 100% subiektywny – podstawowym kryterium była głębokość westchnienia, jakie wyrywa się z piersi patrzącego. Kolejność alfabetyczna.

10_najpiekniejszych_widokow_Austria_2
Stubaier Gletscher Top of Tirol
 1. Dachstein 

  To miejsce jest położone najbliżej Polski spośród wszystkich z naszej listy. Już sam wyjazd kolejką linową na szczyt Hunerkogel na wysokość 2700 m n.p.m. dostarczy nam wielu pięknych widoków. Przy górnej stacji kolejki, startującej z okolic Ramsau, znajduje się „Dachstein Sky Walk” – wiodące donikąd schodki na końcu osiemdziesięciometrowego mostu, zawieszonego nad 400 m przepaścią. To propozycja przede wszystkim dla osób o mocnych nerwach.

 2. Hintertux Gletscher

  Na dachu górnej stacji gondoli Gletscherbus 3 na wysokości 3250 m n.p.m. znajduje się taras widokowy, z którego możemy zobaczyć 360° panoramę alpejskich szczytów, od Zugspitze (najwyższy szczyt Niemiec) po Grossglockner (najwyższy szczyt Austrii) i włoskie Dolomity. Możemy dostać się tutaj korzystając z karnetu na pojedynczy wjazd, karnetu narciarskiego na całą dolinę Zillertal lub karnetu White 5 – ważnego na 5 lodowców w austriackim Tyrolu.

 3. Kaunertal

  Kolejka wyjeżdża na wysokość 3260 m n.p.m., na szczyt o nzawie Karlesspitze. Mamy stamtąd piękny widok m.in. na północną część łąńcucha Bernina. W planach jest kolejka na szczyt Weisseespitze (3158 m n.p.m.). To jeden z lodowców, na których możemy skorzystać z karnetu White 5.

 4. Kitzsteinhorn

  Gipfelwelt 3000 to nie tylko platforma widokowa na wysokości 3029 m n.p.m., z której zobaczycie piękne widoki na dolinę Zeller i Park Narodowy Wysokich Taurów. To także sala kinowa, jaskinia lodowa i mnóstwo informacji na temat tutejszej geologii i przyrody. To także najwyższy punkt Salzburgerlandu.

 5. Nordkette

  Dojazd z centrum Innsbrucka komunikacją miejską niemal na sam szczyt i przepiękna panorama miasta na tle gór. Więcej na ten temat w notce: Stacje narciarskie Innsbruck: Kuhtai i Nordkette .

 6. Obergurgl

  W potężnej dolinie Őtztal znajdują się dwa punkty z naszej listy. Pierwszy z nich to Obergurgl, gdzie blisko szczytu Wurmkogel (3080 m n.p.m.) znajduje się restauracja „Top Mountain Star” z charakterystycznym pagodowym dachem i platforma widokowa.

 7. Pitztaler Gletscher

  Gondola wyjeżdża na szczyt Hinterer Burnnenkogle, gdzie na 3440 m n.p.m. zlokalizowana jest najwyżej położona w Austrii kawiarnia. Taras widokowy ma kształt kładki, poprowadzonej tak, aby wystawała dobre 10 m nad przepaścią. Widok zdominowany jest przez masyw Wildspitze, olbrzyma o wysokości ponad 3700 m, który góruje nad całą doliną. Aby wyjechać na Piztaler Gletscher możemy skorzystać z karnetu White 5.

 8. Sölden

  Sölden może poszczycić się dwoma lodowcami i trzema platformami widokowymi, nazywanych BIG 3. Najwyżej położony z nich, Schwarze Schneid na wysokości 3340 m n.p.m., to naturalna platofrma widokowa, położona ok. 20 minut spacerem od górnej stacji gondoli o tej samej nazwie. Niewiele niżej znajduje się zlokalizowana po sąsiedzku przeszklona platforma na szczycie Tiefenbachkogl (3250 m n.p.m.), która dzięki wysunięciu dobre 20 m nad przepaść mocno przyspiesza bicie serca zwiedzających. Trzecia z BIG 3, platforma na szczycie Gaislachkogl (3048 m n.p.m.) ma kubistyczny kształt i została wykonana w całości ze szkła i stali. Wszystkie trzy puntky widokowe są połączone bliko 50 km trasą narciarską BIG 3 Rally – E66, doświadczeni narciarze powinni przewidzieć ok. 4 godziny na jej pokonanie. W Sölden możemy użyć karnetu White 5.

 9. St. Anton

  Dla bardziej leniwych proponujemy po prostu lunch przy górnej stacji kolejki Vallugabahn I, gdzie na wysokości 2650 m n.p.m. znajduje się niewielka restauracja z tarasem widokowym. Najpiękniejsze widoki jednak roztaczają się z samego szczytu Vallugi 2811 m n.p.m.), gdzie można dostać się tylko niewielką kolejką linową VallugabahnII.

 10. Stubaier Gletscher

  Aby zobaczyć panoramę 360° z ponad 1000 alpejskich szczytów, musimy dostać się gondolą do stacji Schaufelspitze i wspiąć się po 200 stopniach na wysokość 3210 m n.p.m. Platforma widokowa o dumnej nazwie „Top of Tyrol” powstała w 2008 r i wystaje kilka metrów nad przepaścią. Na Stubeir Gletscher dostaniemy się między innymi za pomocą karnetu White 5.

10_najpiekniejszych_widokow_Austria_1

Pozostaje tylko życzyć Wam pięknej pogody przy oglądaniu tych cudów…

Jedna myśl na temat “10 najpiękniejszych widoków w austriackich Alpach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *